CKZIU

Nowy projekt (1)

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie

Przyszłość zawodowa od strony praktycznej.

 

Aktualności

Pokrótce o CKZiU

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie to placówka, która na pierwszym miejscu stawia przeszłościowe myślenie i praktyczny rozwój uczniów. Posiadamy najbardziej zaawansowane technicznie pracownie w całym powiecie, pozwalające na zdobywanie doświadczenia w zawodzie już od pierwszych dni nauczania. 

Wirtualny Spacer

Zapraszamy do spaceru po naszej nowoczesnej placówce bez wychodzenia z domu, za pomocą zaawansowanego trójwymiarowego modelu budynku. Z poziomu własnego komputera dowiesz się wszystkiego na temat naszego centrum kształcenia oraz pracowni jakie się w nim znajdują.

Pracownie

Drukarka 3D

Pracownia CAD

Pracownia komputerowo wspomaganego projektowania (CAD), pozwala uczniom na zapoznanie się z projektowaniem technicznym w 3D oraz 2D.

Pracownia CNC

Tutaj nasi uczniowie kształcą się w programowaniu maszyn CNC pozwalających na wykonywanie niebywałą precyzją różnych części potrzebnych do konstrukcji urządzeń.

Pracownia Metrologii

Pracownia Metrologii

W pracowni metrologii przybliżone zostają sposoby dokonywania pomiarów oraz zasad interpretacji uzyskanych wyników.

Pracownia Obróbki Mechanicznej

Pracownia Obróbki Mechanicznej

Zapoznanie się z metodami obróbki oraz obsługą urządzeń tj. tokarka, frezarka wykorzystywanych przy obróbce mechanicznej materiałów

Pracownia Obróbki Ręcznej

Nabycie umiejętności i zapoznanie się z technikami obróbki metali oraz tworzyw sztucznych za pomocą standardowych narzędzi jak i specjalistycznych maszyn.

Mechatronika

Pracownia Mechatroniki

Uczniowie zdobywają tutaj wiedzę z zakresu budowy i działania elementów oraz urządzeń, które tworzą system automatyki przemysłowej.

Spawanie

Pracownia Spawalnicza

Odbywają się tutaj zajęcia z nauki łączenia blach oraz spawania. Pracownia wyposażona jest w stanowiska spawalnicze powalające na odbycie kursu metodami MAG-135, TIG-141.

Pracownia Odnawialnej Energii

Pracownia Energii Odnawialnej

Nauka budowy oraz działania urządzeń systemów energetyki odnawialnej.

Doradztwo Zawodowe

Masz problem z odnalezieniem własnego kierunku rozwoju zawodowego? W takim razie jesteś we właściwym miejscu. Z naszą pomocą bezproblemowo i w szybkim tempie odnajdziesz swoją indywidualną ścieżkę życia.

Program doradztwa zawodowego dla młodzieży ma wspomóc uczniów i ich rodziców w wyborze takich kierunków kształcenia, które będą oparte na analizie predyspozycji, zainteresowań oraz możliwości młodego człowieka. Działania obejmą również analizę lokalnego rynku pracy po zapoznaniu się z możliwościami znalezienia pracy w zakładach znajdujących się w najbliższej okolicy.

Skip to content