CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W GNIEŹNIE

KLUB MŁODEGO ODKRYWCY

Wraz z nadejściem wiosny 21 marca 2016r, Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie otworzyło działalność Klubu Młodych Odkrywców.

Jest to sieć klubów, które działają w całej Polsce i w kilku krajach za granicą. Koordynatorem programu jest Centrum Nauki Kopernik, które wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem głównym jest rozbudzanie u uczestników ciekawości otaczającym światem oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych oraz technicznych. Zajęcia te maja być praktycznym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w przedszkolu czy szkole oraz furtką do magicznej przygody z nauka i techniką.Podczas spotkań KMO klubowicze sami poszukują interesujących ich zagadnień. Nie zaglądając do podręczników stawiają problem badawczy i poszukują odpowiedzi poprzez eksperymentowanie. Metoda badawcza rozwija wiele kompetencji i zdolności jednocześnie min. kreatywność, przedsiębiorczość, komunikacje społeczną, a także zdolność przekraczania granic.

Zajęcia są bezpłatne, a odbywać się będą regularnie dwa razy w miesiącu i prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów.

Osoby chętne mogą zgłaszać swoje pociechy do sekretariatu CKP przy ul. Słowackiego 45.

GALERIAZ ŻYCIA CENTRUM


 1. O NAS
 2. Aktualności
 3. Archiwum
 4. Kontakt
 1. DOKUMENTY
 2. Statut
 3. Regulamin
 4. Polityka cookies
 5. RODO
 6. Deklaracje dostępności
 1. ZNAJDŹ NAS
 2. Facebook
 3. YouTube
 1. Centrum Kształcenia Zawodowego
  i Ustawicznego
 2. Ul. Juliusza Słowackiego 45 lok. 47
 3. 62-200 Gniezno
 4. (61) 426 53 41
 5. sekretariat@ckziu.gniezno.pl